تبلیغات
48ia
سرگرمی , تفریح ,عاشقانه , آموزشی و دانستنیهای خواندنی,تصاویر روز دنیا,فراماسونری,عکس ...
چت روم
آخرین مطالب

» مژده مژده مژده ( سه شنبه 26 فروردین 1393 )
» قرارنیست... ( یکشنبه 13 بهمن 1392 )
» برگرد که بر بهارمان میخندند ( دوشنبه 7 بهمن 1392 )
» و عجیب است ... ( دوشنبه 7 بهمن 1392 )
» مغـــــــزشـــماچندساله است؟(تست خیلی جالبـــــــــــــ) ( یکشنبه 10 آذر 1392 )
» تست شخصیت شناسی جالب،جدید،واقعی ( شنبه 9 آذر 1392 )
» فرق سرتان شخصیت شما را لو می دهد!! ( شنبه 9 آذر 1392 )
» خنده ! ( جمعه 1 آذر 1392 )
» مسلمان شدن مستربین همه جهان را لرزاند (عکس) ( شنبه 25 آبان 1392 )
» شعـــــــــرعاشـــــــــــــــــــــــورا ( چهارشنبه 22 آبان 1392 )
» پخش چندباره سریالی در خدمت صهیونیست‌ها ( سه شنبه 21 آبان 1392 )
» تنها سوپرمیلیاردی که امام او را بوسید+عکس ( سه شنبه 21 آبان 1392 )
» مشهورترین زنده ماندگان اعدام ( یکشنبه 19 آبان 1392 )
» این ساپورت لعنتی! + تصاویر ( یکشنبه 19 آبان 1392 )
» 11 فایـده شگفـت انگیـز لبـخند زدن ( چهارشنبه 24 مهر 1392 )
» بدون شرح ( چهارشنبه 24 مهر 1392 )
» پَ نَ پَ ( چهارشنبه 24 مهر 1392 )
» عکس های طنز ( چهارشنبه 24 مهر 1392 )
» تاریخچه نام ایران.. ( چهارشنبه 24 مهر 1392 )
» میزان عشق و محبت متولدین ماه های مختلف سال ( چهارشنبه 24 مهر 1392 )

آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

درباره ما


فقط من و توایم که دنیا رو میسازیم
ایجاد کننده وبلاگ : mohsen

Review mano2o.mihanblog.com on alexa.com


  • تاریخ ارسال : سه شنبه 21 آبان 1392, 10:31 ق.ظ
گروه فرهنگی صراط - این روزها سریال افسانه جومونگ برای چندمین بار از صداوسیما پخش می‌شود. علاوه بر شبکه تماشا، تعدادی از شبکه‌های استانی نیز با چند قسمت جلو یا عقب پخش همزمان آن را در برنامه‌های خود گذاشته‌اند.

به گزارش گروه فرهنگی صراط، 5 سال پیش که سریال مذکور برای اولین بار در کشور ما پخش شد، با سرعت قابل‌ملاحظه‌ای جای خود را در سبد فرهنگی خانواده‌ها باز کرد و مانند هر سریال اینچنینی دیگری سی‌دی‌های مختلف آن اعم از نسخه های ضبط شده از تلویزیون و نسخه های اوریجینال سانسورنشده(!) آن نیز با همان سرعت توزیع شد.

سریال جومونگ به چنان محبوبیتی در کشور رسید که بازیگر نقش اول آن ترجیح داد تا حین پخش سریال، با هماهنگی برخی کمپانی های کره ای که بازار ایران را قبضه کرده اند، سری به هواداران خود در ایران نیز بزند و البته با استقبال بی نظیر ایرانی ها مواجه شد!


سانگ ایل گوک، بازیگر نقش جومونگ مرداد 1388 به تهران سفر کرد

حواشی این سریال به همین جا ختم نشد و انتشار اخبار حوادثی که پیرامون جومونگ در کشور اتفاق می افتاد - مانند قصد جدی برخی افراد برای ازدواج با سوسانو(!) – نیز به یکی از جذابیت های روزمره تبدیل شد.

جومونگ هم اکنون 4 بار در هر روز از شبکه تماشا و دو یا سه بار از برخی شبکه های استانی تکرار می شود؛ یعنی در برخی استان ها، هر قسمت این سریال به طور متوسط 6 تا 7 بار از صداوسیما پخش می شود!

افسانه جومونگ اما نمادها و نشانه های فراوانی دارد که برای مشکوک شدن به آن در گام اول، و سپس رفع هر گونه شبهه در هدف‌دار بودن آن در مراحل بعد، کافی به نظر می رسد! 

ادامه مطلبـــــــــــــــــــــ ...

بدون هیچ توضیح دیگری، یادداشتی را که على‌اكبر رائفى‌پور با عنوان "افسانه جومونگ، بی‌ریشه، مشکوک"، در گرماگرم پخش اول سریال  در 12 شهریور 88 در روزنامه جوان نوشته بود، با هم مرور می کنیم:

در سریال «افسانه جومونگ» جومونگ همچون موسى (ع) در خانه فرعون (امپراتور) رشد و نمو مى كند،با وى به مخالفت برمى خیزد و در نهایت مردم آواره را با گذراندن از رودخانه اى پهناور (كه گذرموسى (ع) از رود نیل را تداعى مى كند) به سرزمین خالى از سكنه (!) پدرانش یعنى چوسان قدیم (ارض موعود) وارد مى كند.
چوسان در ذهن عبارت «چو سان - jew sun» یعنى خورشید یهود را متبادر مى سازد و ماجرا آنجا شگفت آور مى شود كه خورشید در تورات، نماد ارض موعود یا سرزمین مادرى مى باشد! چوسان كه ارض موعود شد، منجى این قوم - جومونگ - نیز راهبى یهودى مى شود (jew monk = راهب یهودى) و پایه هاى ابتدایى امپراتورى خود را در جو لبن (jew lebun = لبنان یهود) بنا مى كند. در اكثر واژه هاى كلیدى این افسانه كره اى، «جو» یا چیزى شبیه آن (كه دقیقاً با همین تلفظ، در زبان لاتین به معناى یهودى است) به كار رفته است. شایان ذكر است، لازم نیست دقیقاً املاى این لغات صحیح باشد؛ چرا كه در عمل هم ممكن نیست. بلكه نویسندگان این افسانه كوشیده اند از اسامى یا كلماتى بهره ببرند كه بیشترین شباهت را با اسامى و مفاهیم یهود داشته باشند و تلفظ مشابه آنها - نه الزاماً املا - اهداف صهیونیستى عناصر پشت پرده این مجموعه را در ذهن بینندگان نهادینه كند. جالب اینكه بیشتر این عبارات، اسامى خاص هستند تا در صورت ترجمه و دوبله به زبان هاى دیگر، تغییر نكنند.
البته آنچه ذكر شد، سواى موارد متعدد نمادگرایى تصویرى صهیونیستى این سریال است. اگر نقشه چوسان قدیم كه روى پوست ترسیم شده را دیده باشید فقط كافیست نقشه فرضى ارض موعود صهیونیست ها (نیل تا فرات) را قبلاً دیده باشید تا از این شباهت بى اندازه به شگفت آیید. در پس زمینه سكانس هاى مختلف این سریال با ستاره شش گوش یا تصاویر متعدد پرچم هایى داراى نقش خورشید كه نماد ارض موعود صهیونیست هاست، مواجه مى شوید.
نقش «كابالا» یا عرفان و سنت شفاهى یهود و پیشگویى هایشان در این سریال غوغا مى كند. گویا قرار نیست هیچ تصمیمى بدون اذن پیشگوهاى زن این سریال انجام گیرد. لابد آنها هم حداقل یك «نوستراداموس» یا «ربى یهودا»، «ارى مقدس»، «ربى شمعون» و دیگر كابالیست هاى یهودى لازم دارند تا برایشان، واقعه ۱۱ سپتامبر را پیشگویى كنند و از آینده روشن قومشان بگویند. تاكید بسیار بر مساله پیشگویى، پرده از نیتى شوم و شیطانى بر مى دارد كه آن چیز جز نامگذارى دهه دوم قرن بیست و یكم به نام دهه كابالا نیست.
آنچه در این سریال و دیگر فعالیت هاى فرهنگى - رسانه اى یهود به آن پرداخته مى شود. آماده سازى ذهن مردم جهان براى پیاده شدن مفاهیم دلخواهشان است. همان گونه كه فیلم ها، سریال ها و آوازه خوانى هاى سبك متال و... دهه نود، جهان را براى ورود به عصر ترانس مدرنیسم كه همان Satanism یا شیطان پرستى بود، آماده كرد.
جومونگ كه گویا «ماشیح یهود» بوده و قومش نیز همان فرزندان برتر خداوند هستند، ارتباطى تنگاتنگ با تورات و تلمود دارد. آنگونه كه همواره مورد عنایت الهى است و حتى همچون پیامبران بنى اسراییل (طالوت و داوود)، خداوند به او روش بافت و ساخت زره را آموخته و سربازانش با تعدادى كم بر دشمنان بسیار خود از امپراتورى چینى ها (هان) پیروز مى شود.
نقش زنان در این سریال (اعم از كاراكترهاى مثبت ومنفى) انسان را به یاد پیامبران زن هفتگانه یهود یا حداقل دیگرانى چون ریوقا، ساره، یائل و ... مى اندازد. شخصیت بانو «سوسانو» بسیار شبیه «دبورا» پیامبر زن یهودى است كه بنابر فصل هاى چهار و پنج كتاب شوفطیم از مجموعه عهد عتیق بر سربازان سیسرا پیروز مى گردد یا اقدامات تجارى وى «گراسیا ناسى» زن تاجر معروف یهودى و عامل اصلى نفوذ یهودیان در دربار عثمانى را در خاطر زنده مى كند. بانو سویا (همسرجومونگ) نیز كه ابتدا به اسارت مى رود، ولى پس از بازگشت به خاطر اهداف عالیه قوم همسرش از معرفى مجدد خود سرباز مى زند، انسان را یاد داستان «هدسه» كه بنابر فیلم صهیونیستى «یك شب با پادشاه» به زور از خانه عمویش مردخاى ربوده شد و به همسرى خشایار شاه درآمد، مى اندازد.
در بررسى شخصیت هاى زن این سریال، از هدسه كه با نفوذ در دربار ایران، مقدمات قتل ۷۷۰۰۰ ایرانى را فراهم كرد، بگذریم (كه شرح آن در دفتر استر از مجموعه عهد عتیق آمده است)، به یاد «ركسلانه» یا «خرم سلطان» یهودى مى افتیم كه با نفوذ در دربار سلیمان، پادشاه عثمانى به همسرى وى درآمد و با قتل ولیعهد «مصطفى» بالاخره منجر به قتل سلطان سلیم دوم و شعله ور شدن آتش فتنه جنگ هاى ایران و عثمانى شد. در دیالوگ هاى این سریال، فراوان عبارت آوارگى، اسارت، سرزمین مادرى و تاریخى، كوچ و ... به چشم مى خورد كه همگى یادآور فرازهایى از تورات است.
جومونگ براى دفاع از خود، حق دارد از سلاح هاى نامتعارف زمان خودش مانند شمشیر فولادى، بمب هاى آتشزا و ... علیه دشمنان خود استفاده كند تا جایى كه بیننده، این برترى تسلیحاتى را نوعى حق مسلم وى مى داند كه حاصل هوشمندى و تخصص كارگزاران اوست.
دشمن اصلى جومونگ، امپراتورى چینى ها یا همان «هان» است كه سربازهایش با پرى كه روى كلاهخودهایشان دارند، بى شباهت به جنگاوران مسلمان نیستند. منطقى هم به نظر مى رسد. باید در مقابل نفوذ روز افزون اقتصادى چینى هاى كمونیست در مقابل ایالات متحده كه ۸۰ درصد ثروتش در اختیار جمعیت حداكثر ۶ درصدى یهودیان است، ایستاد. یكى از این راه ها، قدرت گرفتن كره به عنوان متحد آمریكا و اسراییل در حیاط خلوت چین است.
توجه بیش از حد این سریال به مقوله تجارت، بى شك براى یهودیان زرپرست، زیبنده تر است تا شینتویست ها و مائویست هاى روح گراى شرق آسیا، شاید هم صهیونیست نمى تواند قبول كند كه پیروان مكتب كمونیسم (چین) امروز اینگونه در اقتصاد آزاد جهان جولان دهند.
لابد كره هم به عنوان هم پیمان ایالات متحده و اسراییل با توجه بیش از حد به مقوله تجارت در این افسانه تازه ساز (!) به دنبال ایجاد مقدمات فرهنگى جهت سرازیر كردن هر چه بیشتر تولیدات خود در كشورهاى هدف (مانند ایران) است؛ چرا كه مناسبات اقتصادى ۱۲ میلیارد دلارى بین ایران و كره و نیز داشتن مقام سوم صادرات به ایران، چشم طمع چشم بادامى هاى كره اى را هر چه بیشتر به سوى این مرز پرگهر جلب كرده است.
این در حالى است كه نوادگان جومونگ بارها در مجامع بین المللى همداستان با آمریكا و اسراییل، فعالیت هاى صلح آمیز هسته اى ما را محكوم كرده اند، راستش من خودم هم نمى فهمم چرا باید بازارمان را در اختیار كشورى بگذاریم كه حقوق مسلم ما را قبول ندارد. البته این تنها گزاره اقتصادى - تجارى این مجموعه نیست بلكه موارد دیگرى همچون نقش شركت گوگل در القاى تبلیغات غیر مستقیم نیز در این سریال مشهود است.
آنجا كه قرار است امپراتورى نو بنیاد جومونگ «گوگورى یو» نام گیرد، بیننده را به یاد تبلیغات و شایعات گسترده مبنى بر تاسیس كشورى به نام گوگورى یو یا گوگ لند در جزیره اى G شكل «لوگوى اصلى شركت گوگل» در اقیانوس آرام از سوى مدیران گوگل مى اندازد.
البته شاید سخت باشد اگر بگویم حرف G از نمادهاى اصلى فراماسونرى است یا اینكه نرم افزار google earth هیچگاه آنگونه كه پایگاه اتمى نطنز را به وضوح مشخص كرده پایگاه اتمى دیموناى اسراییل را به دلایل امنیتى تصویر نكرده است. نمى دانم شاید این هم از ترفندهاى اقتصادى بانو سوسانو و جومونگ باشد!
البته با تمام تلاش و زبردستى كه نویسندگان و دست اندركاران كره اى- اسراییلى این مجموعه به خرج داده اند، هیچگاه نخواهند توانست اسامى برخى شخصیت ها و كاراكترهاى این سریال مانند «مگول»، «یا گاك» و «ماگاك» را كه از دیدگاه ترمینولوژى یا اصطلاح شناسى همان «مغول»، «یاجوج» و «ماجوج» خودمان هستند، با پوشش فرهنگى بپوشانند؛ چرا كه همواره در پشت این اسامى قتل و غارت، خونریزى و توحش نهفته است. البته بد نیست بدانند كه مردمان این سرزمین همان صاحبان فرهنگى هستند كه از مغول ها، مسلمان ساختند و بنا بر برخى تفاسیر این ذوالقرنین یا كوروش ایرانى بود كه اسلاف و اجداد آنها یعنى یاجوج و ماجوج را از این سرزمین بیرون راند. به هر حال اگر یكى از قسمت هاى این سریال را از دست دادید، چندان نگران نباشید چون صدا و سیما آن را سه بار برایتان پخش خواهد كرد!

ادامه مطلب
تبلیغات

تبلیغات

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

Review mano2o.mihanblog.com on alexa.com ========== گ

هدایت به بالا

کد هدایت به بالا

==========

کد کج شدن تصاویر

==========

کد متحرک کردن عنوان وب